Lektori

Viera


Ahojte, volám sa Viera a som super 🙂 haha.
Učím s radosťou a nadšením, čomu napomáha aj moja trpezlivosť. Bez tej to nejde a u začiatočníkov už vôbec nie! Práve tým sa venujem najviac. Baví ma sledovať ako sa z človeka, ktorý na začiatku nič nevie, stane 100 % milovník Talianska, ktorý sa teší zo svojich úspechov. Z dovolenky mi pošle pohľadnicu (pozn. milujem pohľadnice a každý študent má milú „povinnosť“ mi jednu poslať :)) a následne mi na hodine hovorí „vaaau však ja som im rozumééééél“ – to milujem úplne najviac a presne pre tieto momenty sa Taliančine venujem už 18 rokov.

Katy


Ciao a tutti, som Katy, vyrastala som v krásnom regióne Umbria, v zelenom srdci Talianska. Taliančinu učím už 10 rokov, venujem sa všetkým urovniam. Učenie ma baví a napĺňa. Vždy sa teším na svojich študentov, ktorí sú pre mňa na prvom mieste.
Rada si s vami preberiem gramatiku, pôvod slov, ale aj recepty, knižky, aktuálne udalosti a kľudne aj hovorové výrazy a talianske nadávky 😉
Okrem toho som spoluzakladateľka startupu zameraného na fintech. Vyznám sa v marketingu, social médiách a brandingu. Pomaly sa učím aj kódovať a samozrejme ma bavia cudzie jazyky.
Technológie su super! Najčastejšie ma však nájdete v triede, alebo nad šálkou kávy a knihou v nejakej príjemnej kaviarni v Starom Meste. 🙂
Dúfam, že sa vidíme, a presto! 🙂

my o Katy: Vždy vieme, kedy je Katy v škole. Jej „neprepočuteľný“ zvonivý smiech je instantným zlepšovačom nálady.

Francesca


Ciao, volám sa Francesca, pochádzam z nádherného Salerna a už 3 roky bývam v Bratislave, kde sa venujem tomu, čo milujem najviac – učím Taliančinu.Vždy sa snažím pochopiť svojich študentov a ich ciele – len tak im viem dať presne to, čo potrebujú. Príjemná atmosféra na mojich hodinách je u mňa alfou a omegou. Som ochotná aj spoločenská. Milujem cestovanie o čom svedčí aj fakt, že som niekoľko rokov žila v Singapure, Číne aj Austrálii. Samozrejme, nemôžem zabudnúť na varenie! Ako každá pravá Talianka ho zbožňujem. Lásku k talianskej kuchyni, histórii, tradíciám a k celému Taliansku sa usilujem preniesť aj na mojich študentov.

My o Francesce: Život je s Francescou ozaj dolce! Raz nám doniesla na ochutnanie kus koláča a to nemala robiť. Odvtedy svoje cukrárenské diela musí nosiť pravidelne. Francesca rada pečie a my radi jeme, čo viac si priať!

Manu


Ahojte! Narodil som sa v Turíne, ktorému sa hovorí aj „Il salotto d’Italia“ alebo „obývačka Talianska“.
Zbožňujem Formulu 1 a cestovanie – to však nemôže stáť v ceste môjmu milovanému športu, tenisu, ktorý hrávam už veľa rokov. Môj obľúbený taliansky región je Ligúria. Jej úzke uličky v Cinque Terre a maličké pekárne, z ktorých sa šíri vôňa práve upečenej focaccie, dostanú každého.
Mojím druhým domovom je Bratislava, kde učím Taliančinu. Usilujem sa o to, aby sa moji študenti neustále zlepšovali. Vymýšľam nové témy a zameriavam sa hlavne na konverzácie.
Mojou ďalšou vášňou je talianska hudba. Texty talianskych piesní využívam aj na mojich hodinách. Snažím sa, aby sa moji študenti naučilii nielen jazyk, ale aby pričuchli aj k talianskej kultúre.

My o Manu-ovi: Manu je precízny a na chlapa až neskutočne zorganizovaný! Na svoje hodiny je vždy tip top pripravený no keď má čas, vie sa poriadne zakecať 🙂

Silvia


Ciao, volám sa Silvia a som z Ríma. Moje nádherné rodné mesto som opustila skoro pred 3 rokmi a s celou svojou rodinou som sa presťahovala do Bratislavy. Môj manžel je Nemec a máme 2 krásne deti – 7 ročnú Evu a 6 ročnú Lalli. Milujem cestovanie a aj preto som navštívila viac ako 50 krajín sveta. Vyštudovala som cudzie jazyky a literatúru na univerzite La Sapienza v Ríme. Ako hlavný jazyk som študovala Čínštinu a aj preto som skoro rok žila v Shanghaji a dlhšie obdobie aj v Hong Kongu.Učenie Taliančiny zbožňujem rovnako ako rozprávanie sa so študentmi o Taliansku, našej kuchyni, tradíciách a zvykoch.

My o Silvii: Silvia je stelesnením ženskej charizmy! Okrem toho, že vyrába nádherné hand-made šperky, tak má veľký rozprávačský talent. A veruže má čo povedať.

Nina


Volam sa Nini! Čo je mojou životnou vášňou? Cestovanie a spoznávanie nových kultúr! Keďže všetky cesty vedú do Ríma, aj mňa tam zavialo a po 7 rokoch sa vraciam na Slovensko a neviem sa dočkať na to, že sa s Vami podelím o moje zážitky. Rada čítam, milujem umenie, fotografiu a módu, ktorú som v Rime vyštudovala na Univerzite La Sapienza! Svoj čas venujem ľuďom, ktorí ho potrebujú a preto sa zapájam do humanitárnej pomoci. Som veľmi trpezlivá lektorka a mojou silnou strankou je konverzácia. Bojíš sa rozprávať? Spolu to zvládneme! Forza e coraggio! Nech zijú Spaghetti alle Vongole :))

Nina vyštudovala talianske bilingválne gymnázium a potom pokračovala v štúdiách na prestížnej univerzite La Sapienza v Ríme, kde vyštudovala módu, zaujímavé nie? Pripravujeme spolu semináre o móde a umení, tešíte sa?